Patricia Genoud

Patricia praktikuje vipassanu a Dzog Čhen. Začínala v Asii v roce 1984 pod vedením Dilgo Kjence Rinpočcheho a Sayadaw U Pandity, v čemž dále pokračovala i na Západě. Svůj učitelský trénink absolvovala v Insight Meditation Society (zkr. IMS) v USA pod vedením legendárního Josepha Goldsteina a dalších učitelů. Od roku 1997 učí vipassanu v Evropě, Israeli a v USA. Také studovala a absolvovala trénink v metodách MSBR (Mindfulness Based stress reduction = snižování stresu na základě všímavosti); dále pak Insight Dialogue ("Vhled & Dialog") a Relational Dharma ("Dharma a vztahy") s Gregory Kramerem (USA) - poslední dvě metody se zabývají aplikací Dhammy v každodenním životě a v mezilidských vztazích. Se svým manželem Charlesem Genoudem (rovněž učitel vipassany) založili v Ženevě vipassanové meditační centrum Vimalakirti (www.vimalakirti.org).

Veřejná přednáška Patricie Genoud proběhla 28. srpna 2012 v Praze.

Meditační kurz "Vhled & Dialog" ("Insight dialogue") s Patricií Genoud proběhl 29. 8. - 2. 9. 2012.

Co je to "Vhled & Dialog" ?

"Vhled & Dialog" ( v angl. originále "Insight Dialogue" ) je mezilidská meditační praxe vycházející ze všímavosti (sati) a zklidnění mysli, která umožňuje, aby nastal meditační vhled a nabízí cenné prostředky pro integraci Dhammy (Dharmy) do běžného života. Touto praxí se učíme rozšiřovat tichou meditaci do sféry mezilidských vztahů skrze mluvení a naslouchání a to celé pod vedením učitele.
Tato praxe je podpořena specifickými instrukcemi a kontemplacemi, které se kombinují s tradiční meditací všímavosti a vhledu (vipassana). Kurz probíhá v tichosti meditace, která je systematicky prokládána dialogy a rozhovory s učitelem.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer